18
Czerwiec

Zastosowanie OpenAPI/Swagger do dokumentowania RESTowych usług sieciowych

 

Zapraszamy na przedwakacyjny TechTalk, gdzie nasz specjalista z Software Solutions Center opowie o Zastosowaniu OpenAPI/Swagger do dokumentowania RESTowych usług sieciowych

Kiedy? 18 czerwca od godziny 18:00

Gdzie? PROZA, Przejście Grancarskie 2

Czego możecie się spodziewać na spotkaniu?
Dokumentowanie rozwiązań programistycznych jest bolączką wielu, jeśli nie większości twórców oprogramowania. O ile wcześniejszy model mówiący „dokumentujemy wszystko” odchodzi w zapomnienie, jako że zwyczajnie się nie sprawdził, wciąż pozostają obszary, w których dokumentacja jest niezbędna.

Jednym z nich jest dokumentowanie API usług sieciowych (popularnie zwanych web serwisami).

Opowiem o tym, dlaczego dokumentowanie jest ważne, jak wpływa na proces wytwarzania oprogramowania. Jako że, odwiecznie pytanie „co było pierwsze: jajko czy kura” przeobraża się u nas w „dokumentacja czy kod” – spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie i dobrać odpowiednie narzędzia wpierające wybraną drogę. Na przykładzie stosu technologicznego bazującego na Javie pokażę, jak stworzyć dokumentację dla RESTowych usług sieciowych przy użyciu OpenAPI/Swaggera nie wpadając w pułapkę DRY (don’t repeat yourself), w jaki sposób ją się utrzymuje.

O prelegencie: Marcin Śliwa - od 20 lat w branży IT. Obecnie architekt w projekcie z branży diagnostyki medycznej we wrocławskim Capgemni Software Solutions Center .

 

Rejestracja na wydarzenie poniżej.
W razie dużego zainteresowania spotkaniem w pierwszej kolejności będziemy wpuszczać osoby zapisane przez poniższy formularz.

 

TechTalk to dobra okazja do posłuchania specjalistycznych wystąpień,ale także do networkingu. Zachęcamy, abyście po spotkaniu zadawali pytania naszemu prelegentowi,a także zostali i porozmawiali wymieniając branżowe doświadczenia.

Do zobaczenia!

18:00 - rozpoczęcie wydarzenia

Mniej więcej 1,5h będzie trwała prelekcja łącznie z odpowiadaniem na Wasze pytania. W okolicach 19:30 planujemy oficjalne zakończenie spotkania, po którym zachęcamy Was do networkingu przy chłodnych napojach i cateringu :)

Do zobaczenia na TechTalk-u!

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

Polityka prywatności:

Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne. Ochrona danych osobowych jest jedynym z naszych najważniejszych priorytetów. Przetwarzamy je w sposób odpowiedzialny, ograniczamy gromadzenie i dostęp do nich, w szczególności w odniesieniu do osób, które uczestniczyły w obecnych lub będą uczestniczyć w przyszlych procesach rekrutacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie informację o celach i zasadach przetwarzania przez Capgemini Polska Sp z o o  danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach. Komplet informacji znajdziesz pod niniejszym adresem strony internetowej

* Pola obowiązkowe