17
Wrzesień

TechTalk POZNAŃ: Zastosowanie OpenAPI/Swagger do dokumentowania RESTowych usług sieciowych

 

Zapraszamy na TechTalk, gdzie nasz specjalista z Software Solutions Center opowie o Zastosowaniu OpenAPI/Swagger do dokumentowania RESTowych usług sieciowych

Kiedy? 17 września, 18:00

Gdzie? Concordia Design, Zwierzyniecka 3, Poznań

Czego możecie się spodziewać na spotkaniu?
Dokumentowanie rozwiązań programistycznych jest bolączką wielu, jeśli nie większości twórców oprogramowania. O ile wcześniejszy model mówiący „dokumentujemy wszystko” odchodzi w zapomnienie, jako że zwyczajnie się nie sprawdził, wciąż pozostają obszary, w których dokumentacja jest niezbędna.

Jednym z nich jest dokumentowanie API usług sieciowych (popularnie zwanych web serwisami).

Opowiem o tym, dlaczego dokumentowanie jest ważne, jak wpływa na proces wytwarzania oprogramowania. Jako że, odwiecznie pytanie „co było pierwsze: jajko czy kura” przeobraża się u nas w „dokumentacja czy kod” – spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie i dobrać odpowiednie narzędzia wpierające wybraną drogę. Na przykładzie stosu technologicznego bazującego na Javie pokażę, jak stworzyć dokumentację dla RESTowych usług sieciowych przy użyciu OpenAPI/Swaggera nie wpadając w pułapkę DRY (don’t repeat yourself), w jaki sposób ją się utrzymuje.

O prelegencie:Marcin Śliwa - od 20 lat w branży IT. Obecnie architekt w projekcie z branży diagnostyki medycznej we wrocławskim Capgemni Software Solutions Center .

 

Rejestracja na wydarzenie poniżej.
W razie dużego zainteresowania spotkaniem w pierwszej kolejności będziemy wpuszczać osoby zapisane przez poniższy formularz.

Dodaj się także do wydarzenia na Facebooku

TechTalk to dobra okazja do posłuchania specjalistycznych wystąpień,ale także do networkingu. Zachęcamy, abyście po spotkaniu zadawali pytania naszemu prelegentowi,a także zostali i porozmawiali wymieniając branżowe doświadczenia.

Do zobaczenia!

18:00 - rozpoczęcie wydarzenia

Mniej więcej 1,5h będzie trwała prelekcja łącznie z odpowiadaniem na Wasze pytania. W okolicach 19:30 planujemy oficjalne zakończenie spotkania, po którym zachęcamy Was do networkingu przy chłodnych napojach i cateringu :)

Do zobaczenia na TechTalk-u!

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

Polityka prywatności:

Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne. Ochrona danych osobowych jest jedynym z naszych najważniejszych priorytetów. Przetwarzamy je w sposób odpowiedzialny, ograniczamy gromadzenie i dostęp do nich, w szczególności w odniesieniu do osób, które uczestniczyły w obecnych lub będą uczestniczyć w przyszlych procesach rekrutacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie informację o celach i zasadach przetwarzania przez Capgemini Polska Sp z o o  danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach. Komplet informacji znajdziesz pod niniejszym adresem strony internetowej

* Pola obowiązkowe