03
Marzec

TechTalk with Capgemini Special Edition JAVA

Dołącz do nas podczas specjalnej edycji TechTalk with Capgemini, konferencji dedykowanej pasjonatom Javy i pokrewnych technologii! TechTalk with Capgemini Special Edition to całodniowa konferencja stworzona przez specjalistów dla specjalistów! Przyjdź posłuchać prelekcji, porozmawiać z ekspertami i po prostu dobrze się bawić wśród innych zapaleńców technologii!

KIEDY? 3 marca 2018, godzina 9:00-16:00

GDZIE? MULTIKINO PASAŻ GRUNWALDZKI we Wrocławiu

UWAGA, wstęp tylko za okazaniem cegiełki!
Dlatego po zarejestrowaniu się  na wydarzenie wejdź na stronę EVENEA i
kup cegiełkę "Akademi Przyszłości" za 25 złotych.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Więcej o inicjatywie przeczytasz poniżej. 

 

Przygotowaliśmy dla Was wystąpienia aż 5 prelegentów
w tym gościa specjalnego Jarka Ratajskiego!

Poznaj bliżej naszych prelegentów:
Slay the Monolyth, microservices simple and easy right?
Adam Puchalski

Opis: Będę opowiadał o konkretnym przypadku projektowym, w którym podejście mikroserwisowe wprowadzane jest od samego początku. Projekt, który przedstawię będzie zanalizowany z kilku różnych perspektyw, a w każdej z nich będzie odnoszony do odpowiednika stworzonego jako monolit. Najnowsze technologie i ich czasem wątpliwa stabilność wprowadza nowy wymiar do i tak bardzo złożonego, środowiska.

Do kogo skierowane jest wystąpienie: Wykład dedykowany jest programistom z co najmniej 2-letnim doświadczeniem, najlepiej w projektach komercyjnych.

Angular – lessons learned
Ewa Nestorowicz

Opis: Będzie to zebranie problemów (naszych wewnętrznych projektowych) z Angulara oraz ich omówienie. Czyli z czym były problemy i jak je rozwiązaliśmy. 

Zaproś sztuczną inteligencję na rozmowę kwalifikacyjną i zobacz, co potrafi.
Marcin Stachowiak

Opis prelekcji: Uczenie maszynowe staje się coraz popularniejsze. Jeśli zastanawiałeś się, jak sztuczna inteligencja może wspierać procesy i zwiększać jakość produktów w inżynierii oprogramowania – ten wykład jest dla Ciebie. Przedstawione zostaną konkretne przykłady, gdzie sztuczna inteligencja może asystować architektowi, deweloperowi lub testerowi w jego codziennej pracy. Dodatkowo pokażemy, jak oddział NSC we Wrocławiu adaptuje najnowsze trendy, zapewniając w dostarczanych produktach najlepszą jakość.

Dla kogo skierowana jest prelekcja: Temat ten jest aktualnie na topie i jest też dedykowany dla programistów Javy. Najlepszymi słuchaczami są deweloperzy 3+ lat doświadczenia.

Java VM Security
Marek Puchalski

Opis prelekcji: Jak daleko ufasz bibliotekom, które dołączasz do projektu? Czy na pewno chcesz pozwolić ściągniętej z internetu aplikacji na wykonywanie dowolnej czynności w kontekście aktualnego użytkownika systemu? Java oferuje sprytny mechanizm pozwalający użytkownikom na daleko idącą obronę przed błędami, bądź celowym, złośliwym działaniem programistów, poprzez umieszczenie wykonywanego kodu w zdefiniowanym przez nas sandboxie. Na spotkaniu dowiesz się, czym jest Security Manager, jak go używać i jak definiować własne polityki bezpieczeństwa dla aplikacji napisanych w Javie.

Do kogo skierowane jest wystąpienie: Dla programistów Javy i wszystkich, którzy programistami Javy chcieliby zostać. 

Funkcyjne serwery w Javie
Jarek Ratajski

Opis prelekcji: Standardem dla projektów serwerowych w Javie są JavaEE i Spring. Obie technologie bazują na podobnych piekielnych założeniach. Serwer uruchamia nasz kod. Obiekty (Beany) są magicznie tworzone przez kontener, magicznie startowane są połączenia z bazą danych, transakcje. Magicznie sprawdzane są uprawnienia. Magicznie wstrzykiwane są odpowiednie zależności. I na koniec encje są magicznie zapisywane do bazy danych. To dość duża koncentracja magii, a magia lubi czasem wymknąć się spod kontroli. Wtedy zamiast wdrożenia na produkcję jest płacz, głód i zarwane weekendy. Bo ktoś gdzieś nie zauważył, że interceptor nie działa na metodzie private...
Wielu problemów można uniknąć, jeśli zamiast tego wykorzysta się serwery opierające się na możliwościach programowania funkcyjnego. I takie możliwości daje między innymi Spring 5. Okazuje się, że można prosto pisać serwery HTTP bez magii, transakcje, security i inne aspekty można bardzo wygodnie komponować przy pomocy funkcji. Dodatkowo przy wykorzystaniu bibliotek takich jak Projectreatror lub Vavr możemy tworzyć elegancki funkcyjny, kod, gdzie prawie wszystkie obiekty są niemutowalne.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Dzięki niemu dziecko przestaje musieć się uczyć, a zaczyna chcieć. AKADEMIA działa od 2003 roku i jest obecna w 55 miejscowościach w całej Polsce. Jej podopieczni to mali ludzie „z długą historią”, niekiedy trudną i niepozbawioną rozczarowań. Udział w projekcie to dla nich szansa, by uwierzyli w siebie i zmienili sposób myślenia. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. 

                                       HARMONOGRAM WYDARZENIA

8:00-9:00

 Rejestracja gości i odbiór pakietów

9:00-9:30

Powitanie gości oraz krótkie przedstawienie agendy spotkania

9:30-10:30

Jarek Ratajski "Funkcyjne serwery w Javie "

10:30-10:45

Przerwa kawowa

10:45-11:45

Adam Puchalski "Slay the Monolyth, microservices simple and easy right?"

11:45-12:45

Ewa Nestorowicz "Angular – lessons learned"

12:45 – 13:45

Przerwa lunchowa

13:45-14:45

Marcin Stachowiak "Invite artificial intelligence for an interview and see what it can do"

14:45 – 15:45

Marek Puchalski "Java VM Security"

15:45-16:15

Zakończenie

Pamiętaj o kupnie cegiełki na Akademie Przyszłości, która traktowana jest jako bilet na wydarzenie: https://techtalkspecialedition.evenea.pl/

 

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA