11
Grudzień

Digital shorts #2

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami na nowy format, czyli CAPGEMINI SHORTS!

Czym są shorty? To krótkie formy wykładu, ale także interakcja z publicznością. Pomysł na tego typu prelekcje zrodził się podczas spotkań projektowych, gdzie raz w tygodniu pracownicy szykowali krótkie prezentacje dla koleżanek i kolegów. Wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą oraz ciekawostki tak spodobały się naszym pracownikom, że...postanowiliśmy z formą wyjść także na zewnątrz, do Was! :)

Specjaliści z naszego poznańskiego oddziału Software Solutions Center w krótkich prezentacjach przedstawią Wam najgorętsze tematy i zachęcą do małej dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

11 grudnia 2019, 18:00
Nasze biuro w kompleksie Business Garden
Legnicka 48, budynek H, Wrocław
Sala Matcha (piętro II)

Na spotkanie obowiązują zapisy, formularz rejestracyjny dostępny jest na dole strony. 
Musimy wiedzieć ile upiec pierników! :)

Kto będzie występował i o czym będzie mówił? 
 

VuMark jako marker rozszerzonej rzeczywistości. 
Monika Torkowska
Każdego roku technologie mają coraz większy udział w naszym codziennym życiu. Podczas prezentacji dowiesz się więcej o jednej z nich - o rozszerzone rzeczywistości (augmented reality - AR). Aplikacje oparte o AR wspomagają nas podczas podróży, wykończenia mieszkania, ale również pracowników na linii produkcyjnej -  stają się elementem codzienności. Z tego powodu warto AR poznać i zrozumieć. Podczas prezentacji usłyszysz czym jest rzeczywistość rozszerzona oparta o markery — znaczniki w przestrzeni (marker - based AR). Dowiesz się także czym jest VuMark oraz jakie są możliwości (w połączeniu z Vuforia SDK) tworzenia aplikacji opartych o AR i VuMark jako marker.
 

Wirtualny przewodnik po biurze – czyli jak stworzyliśmy pracę inżynierską 
Jakub Pietrzak, Jakub Woźny, Jakub Pyra  
Swoją prezentacją chcemy przybliżyć temat rozszerzonej rzeczywistości oraz wprowadzić uczestników prezentacji w kilka tematów związanych z developmentem na AR – takich jak spatial mapping i spatial anchors. Prezentacja będzie odpowiednia dla osób zaczynających przygodę z AR oraz dla studentów, którzy etap pisania pracy inżynierskiej mają dopiero przed sobą.

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku

18:00 - rozpoczęcie Digital Shortsów

18:05 - Monika Torkowska - VuMark jako marker rozszerzonej rzeczywistości

19:00 - Jakub Pietrzak, Jakub Woźny, Jakub Pyra  - Wirtualny przewodnik po biurze – czyli jak stworzyliśmy pracę inżynierską przy współpracy z Capgemini

FORMULARZ REJESTRACYJNY