07
Maj

CAPGEMINI SHORTS: Digital #1

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami na zupełnie nowy format, czyli CAPGEMINI SHORTS!

Czym są shorty? To krótkie formy wykładu, ale także interakcja z publicznością. Pomysł na tego typu prelekcje zrodził się podczas spotkań projektowych, gdzie raz w tygodniu pracownicy szykowali krótkie prezentacje dla koleżanek i kolegów. Wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą oraz ciekawostki tak spodobały się naszym pracownikom, że...postanowiliśmy z formą wyjść także na zewnątrz, do Was! :)

Specjaliści z poznańskiego oddziału Software Solutions Center w krótkich prezentacjach przedstawią publiczności najgorętsze tematy i zachęcą do małej dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

7 maja 2019, 18:00

Concordia Design, sala Luna, Poznań

Na spotkanie obowiązują zapisy, formularz rejestracyjny dostępny jest na dole strony:)

Kto będzie występował i o czym będzie mówił? 

SHORT 1

Mateusz Bąk - Jak nie bać się branchów w git'cie.

Tematem mojej prezentacji będzie przybliżenie wewnętrznych zasad działania systemu kontroli wersji git, który dotyczy programistów wszystkich technologii, którzy ze sobą współpracują nad kodem. Często wszyscy uczą się na pamięć kilku komend nie wiedząc co dzieje się w środku, więc chciałbym przybliżyć ten temat, by sprawić, aby ludzie nie bali się używania pewnych jego poleceń.

SHORT 2 

Monika Torkowska - VuMark jako marker rozszerzonej rzeczywistości. 

Prezentacja pozwoli osobom, dla których pojęcie "rozszerzona rzeczywistość" (AR) jest obce, zaznajomić się z nim, poznać podstawowe pojęcia, w szczególności zdobyć wiedzę na temat marker - based AR (rzeczywistość rozszerzona oparta o markery — znaczniki w przestrzeni).
Osoby znające pojęcie rozszerzonej rzeczywistości będą mogły pogłębić swoją wiedzę o informacje, czym jest VuMark oraz jakie są możliwości (w połączeniu z Vuforia SDK) tworzenia aplikacji opartych o rozszerzoną rzeczywistość i VuMark jako marker.

SHORT 3

Jakub Pietrzak i Jakub Woźny - Wirtualny przewodnik po biurze – czyli jak stworzyliśmy pracę inżynierską przy współpracy z Capgemini

Swoją prezentacją chcemy przybliżyć temat rozszerzonej rzeczywistości oraz wprowadzić uczestników prezentacji w kilka tematów związanych z developmentem na AR – takich jak spatial mapping i spatial anchors. Prezentacja będzie odpowiednia dla osób zaczynających przygodę z AR oraz dla studentów, którzy etap pisania pracy inżynierskiej mają dopiero przed sobą.

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku

HARMONOGRAM WYDARZENIA

18:00 - rozpoczęcie wydarzenia

Mniej więcej 1,5h będą trwały wszystkie shorty, razem z dyskusją publiczności. W okolicach 20:00 planujemy oficjalne zakończenie spotkania, po którym zachęcamy Was do networkingu.

Do zobaczenia!

 

CONCORDIA DESIGN

Zwierzyniecka 3,

60-813 Poznań

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Polityka prywatności:

Twoje dane osobowe są u nas bezpieczne. Ochrona danych osobowych jest jedynym z naszych najważniejszych priorytetów. Przetwarzamy je w sposób odpowiedzialny, ograniczamy gromadzenie i dostęp do nich, w szczególności w odniesieniu do osób, które uczestniczyły w obecnych lub będą uczestniczyć w przyszlych procesach rekrutacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie informację o celach i zasadach przetwarzania przez Capgemini Polska Sp z o o  danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach. Komplet informacji znajdziesz pod niniejszym adresem strony internetowej

* Pola obowiązkowe