Big DataKappaLambda

Stale zwiększająca się ilość danych gromadzonych w firmach budzi nadzieję na odkrycie nowych, nieznanych dotąd zależności. Przetwarzanie dużych, nieustrukturyzowanych zbiorów wymaga stosowania wydajnych rozwiązań, które będą w stanie je odpowiednio procesować.

TESTINGVIDEO

Techtalk with Capgemini. Exploring software. The psychology of software testing

IoT

Internet huczy. Nowa idea dosłownie podbija świat. Mowa o Internet of Things, w skrócie IoT. Czy czeka nas kolejna rewolucja technologiczna?
Rozmowa z Hubertem Nafalskim, pasjonatem programowania, project managerem w Capgemini Software Solutions Center.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów we współpracy z uczelniami wyższymi.

Big Data

Wraz z pojawieniem się nowych możliwości, które rozpowszechniły kocepcję obliczeń rozproszonych, koszt związany z gromadzeniem danych znacznie się zmniejszył. Wielu przedsiębiorców zaczęło przechowywać dane, które nie były dotychczas wykorzystywane produkcyjnie, z nadzieją, iż drzemiący w nich potencjał pozwoli im w przyszłości uzyskać przewagę konkurencyjną. W dobie Internet of Things, ilość generowanych danych przez otaczające nas urządzenia jest ogromna. Szybko okazało się, że skoro przechowywanie danych nie wiąże się z dużymi kosztami, jedynym ograniczeniem jest kreatywność analityków.

OWASPSecurity

- Chcemy pokazać jak w IT można bronić się przed atakami ciemnej strony mocy - mówił Marek Puchalski z firmy Capgemini podczas warsztatów dotyczących bezpieczeństwa aplikacji webowych. Wraz z Wadimem Dziedzicem instruował m.in. co zrobić, by nasza strona nie została przejęta przez hakera.

Web App ManifestWeb Components

Rewolucja w świecie webowym okiem developera i architekta. TechTalk with Capgemini

SparkVIDEOWikipedia

Wikipedia Analysis with Spark. TechTalk with Capgemini