BI
angielski
niemiecki

Starszy Inżynier/Architekt Cognos

Nr ref.:
SSC/06F/Wro
Opis stanowiska:

Jako Starszy Inżynier / Architekt w zespole Insights & Data będziesz odpowiadać za tworzenie nowych oraz utrzymanie i rozwój istniejących aplikacji w obszarze Business Intelligence, z wykorzystaniem IBM Cognos oraz innych technologii BI/DWH.

W zależności od projektu, do Twoich głównych obowiązków należeć będzie:

  • zbieranie wymagań oraz proponowanie rozwiązań technicznych we współpracy z Klientem;
  • projektowanie i implementacja fizycznego oraz logicznego modelu danych;
  • definiowanie i rozwój architektury systemu oraz standardów rozwoju aplikacji;
  • tworzenie oraz modyfikacja raportów i dashboardów.
  • co najmniej trzyletnie doświadczenie w projektach z obszaru hurtowni danych oraz Business Intelligence (w różnych fazach rozwoju systemów) z wykorzystaniem IBM Cognos;
  • dobra znajomość przynajmniej jednego relacyjnego systemu bazodanowego (znajomość Oracle lub IBM Db2 będzie mile widziana) oraz języka SQL;
  • ukończone studia magisterskie lub inżynierskie z informatyki lub innych nauk ścisłych;
  • dobra znajomość języka niemieckiego lub języka angielskiego;
  • znajomość jednego lub więcej z następujących narzędzi i technologii: Informatica PC i/lub MDM, IBM DataStage, Power BI, Azure, AWS, OBIEE, BMC Control-M i/lub podobnych będzie dodatkowym atutem.
Oferujemy:
  • szkolenia zawodowe i językowe (w tym intensywny kurs języka niemieckiego – więcej informacji znajdziesz tutaj);
  • benefity w ramach pakietu socjalnego, m.in. prywatna opieka medyczna, pakiet ubezpieczeniowy, karta Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych;
  • abonament samochodowy na preferencyjnych warunkach – Master Benefit;
  • możliwość zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu w przypadku pracy twórczej;
  • elastyczny czas pracy;
  • wsparcie w relokacji;
  • wyjazdy integracyjne;
  • bezpłatne miejsca parkingowe;
  • umowę o pracę na czas nieokreślony.

Poczytaj, jak wygląda nasz proces rekrutacyjny.