BI
angielski
niemiecki

Inżynier Business Intelligence

Nr ref.:
SSC/47F/Pzn
Opis stanowiska:

Nasz Zespół Architektów i Inżynierów Business Intelligence projektuje, wdraża oraz utrzymuje najwyższej jakości rozwiązania w obszarze hurtowni danych oraz BI – zarówno w zakresie przechowywania, przetwarzania jak i wizualizacji danych.

Dołączając do nas, weźmiesz udział w międzynarodowych projektach dla renomowanych klientów ( m in.  z branży finansowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, czy ochrony zdrowia), rozwijając systemy Business Intelligence / DWH  wykorzystywane przez tysiące użytkowników na całym świecie.

Poszukujemy kandydatów z różnym poziomem doświadczenia (Junior / Regular / Senior), zainteresowanych rozwojem zarówno w roli Eksperta Technicznego, jak i Architekta Rozwiązań BI.

Do Twoich głównych obowiązków należeć będzie:

  • zbieranie wymagań oraz proponowanie rozwiązań technicznych we współpracy z Klientem;
  • implementacja i optymalizacja procesów ETL w hurtowniach danych (disk-based oraz in-memory processing);
  • projektowanie fizycznego i logicznego modelu danych w oparciu o schematy gwiazdy i płatka śniegu oraz kostki OLAP;
  • wizualizacja danych przy użyciu zaawansowanych raportów i dashboardów;
  • automatyzacja testów oraz deploymentu kodu z wykorzystaniem najlepszych praktyk z obszaru DevOps, CI/CD.
  • doświadczenie  w projektach z obszaru hurtowni danych (DWH) oraz Business Intelligence (w różnych fazach rozwoju systemów) z wykorzystaniem narzędzi ETL (np. Informatica PowerCenter, IBM InfoSphere DataStage, Ab Initio) i języka SQL;
  • dobra znajomość przynajmniej jednego relacyjnego systemu bazodanowego (np. Oracle, Teradata, MS SQL Server lub PostgreSQL);
  • znajomość jednego lub więcej z następujących narzędzi i technologii: IBM Cognos, SAP Business Objects, Microsoft Power BI, Tableau, QlikView, OBIEE i/lub podobnych będzie dodatkowym atutem;
  • znajomość dobrych praktyk z zakresu inżynierii oprogramowania;
  • mile widziana umiejętność programowania w jednym z języków: Python/Scala/Java/bash;
  • dobra znajomość języka niemieckiego lub języka angielskiego.
Oferujemy:
  • szkolenia zawodowe i językowe (w tym intensywny kurs języka niemieckiego – więcej informacji znajdziesz tutaj);
  • benefity w ramach pakietu socjalnego, m.in. prywatna opieka medyczna, pakiet ubezpieczeniowy, karta Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych;
  • abonament samochodowy na preferencyjnych warunkach – Master Benefit;
  • możliwość zastosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu w przypadku pracy twórczej;
  • elastyczny czas pracy;
  • wsparcie w relokacji;
  • wyjazdy integracyjne;
  • bezpłatne miejsca parkingowe;
  • umowę o pracę na czas nieokreślony.

Poczytaj, jak wygląda nasz proces rekrutacyjny.